Javascript required
Shkruaj Emrin E Filmit/Serialit Dhe kerko!

Seriali Basketbolli i Kurokos Dubluar ne shqip

Hapë Sezonin 1
Hapë Sezonin 2
Hapë Sezonin 3


Përshkrim i shkurter


 Ekipi i Basketbollit të Shkollës së Mesme Teiko. Shkolla që prodhoi tre sezone perfekte radhazi, me pesë lojtarë të një brezi, e quajtur "Brezi i mrekullive". Ishte një lojtar tjetër që të gjithë e respektonin... Një lojtar i 6-të legjendar. Një lojtar i ri i fuqishëm, Taiga Kagami, sapo është kthyer nga Amerika. Kur vjen në shkollën e mesme Seirin, ai takon djalin super të zakonshëm, Tetsuya Kuroko. Kagami tronditet kur zbuloi se Kuroko nuk është i zoti në basketboll, në fakt, ai është i keq! Dhe ai është aq i thjeshtë sa është e pamundur të shihet. Por thjeshtësia e Kurokos e lejon atë të kalojë topin pa e vënë re skuadra tjetër dhe ai nuk është askush tjetër veçse anëtari i gjashtë i Gjeneratës së Mrekullive. Kuroko bën një pakt me Kagamin për të mposhtur anëtarët e tjerë të Gjeneratës së Mrekullive, të cilët kanë luajtur të gjithë basketboll në shkolla të tjera. Fillon një betejë e dritës (Kagami) dhe hijes (Kuroko)!


Post a Comment

2 Comments
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
  1. Respekte Nje Serial Tjeter I Mire
    Vazdoni Jeni Me Te Miret

    ReplyDelete
  2. ju lutem sa me shpejt postoni episoda plsss

    ReplyDelete

Top Post Ad